Перш ніж ми перейдемо до головного, хочемо наголосити, що ця стаття корисна як для власників сайтів, так і для онлайн-покупців. Перші дізнаються, як захистити особисті платіжні дані клієнтів, а другі зрозуміють, яким сайтам можна довіряти свої карткові дані, а яким ні.
Зараз інтернет-покупки дуже розповсюджені, особливо після приходу пандемії ми з вами виявили для себе користь та плюси онлайн-шопінгу. Це дало нам можливість отримувати бажані продукти та послуги без обмежень, навіть при строгому карантині. Проте, шахраї в цей час теж не спочивали, а вигадували нові схеми перехвату особистих даних людей, які здійснювали покупки у мережі Інтернет.

Щоб зрозуміти, чи безпечний сайт, зверніть увагу на посилання в адресному рядку браузера. Якщо воно починається так: http://, НЕ рекомендуємо здійснювати онлайн-платежі на такому сайті. Якщо посилання починається так: https://, можете сміливо робити покупки. При здійсненні онлайн-платежу шахраї не зможуть перехопити дані вашої банківської картки, адже вся інформація закодована.
Маленька “s”, що вона вирішує?
Маленька літера “s” повідомляє нас, що власник сайту, на якому ви збираєтеся здійснити покупку, потурбувався про своїх клієнтів та встановив SSL-сертифікат, який захищає кожну покупку.
- Чекайте, нам нічого не зрозуміло. Як маленька латинська літера може захистити мої кошти? – “запитає користувач”.
В браузері перед адресами сайтів можуть відображатися символи: http:// або https://. Обидві абревіатури означають одне і те ж саме: протокол передачі даних в мережі Інтернет.
** Протокол — це низка правил обміну даними між браузером і сервером.
HTTP — це звичайний протокол, який передає введену користувачем інформацію у відкритому вигляді. Як користувач написав, так браузер і передав. Відповідно ваш номер картки із контрольним кодом можуть перехопити шахраї та використати з метою наживи.
HTTPS — це захищена версія протоколу HTTP. Він активується після встановлення SSL-сертифіката, який шифрує інформацію і захищає дані від шахраїв.
Як SSL-сертифікат захищає особисті дані?
Уявімо ситуацію, ви запланували покупку електронної техніки онлайн, бо не бажаєте їхати в магазин. Щоб оплатити замовлення, вам необхідно ввести дані банківської картки. Браузер передає цю інформацію на сервер. Якщо повідомлення з цією інформацією перехоплять інтернет-шахраї, вони побачать секретні деталі вашої картки та зможуть здійснювати покупки в Інтернет просторі за ваші кошти. Але ми впевнені, що з вами такого не станеться, адже ви завжди будете перевіряти, як починається посилання сайту, де ви плануєте робити замовлення.
Пам’ятайте! HTTPS:// — безпечно, HTTP:// — небезпечно.
Якщо шахраї і перехоплять передачу повідомлення з сайту де встановлений SSL-сертифікат, вони не зможуть його розшифрувати, бо це буде випадковий набір символів, а не конкретні платіжні дані.
Рекомендуємо всім інтернет-продавцям захищати своїх клієнтів від інтернет-шахраїв, встановлюючи SSL-сертифікати.
А оскільки з 13 квітня 2021 року Google Chrome ставить протокол HTTPS для користувачів — за замовчуванням, то встановлення SSL-сертифікату стає необхідною для всіх власників веб-сайтів, які не хочуть втрачати своїх клієнтів.
Зараз в NIC.UA діє шалена знижка — 40% на всі SSL-сертифікати. Забрати купон на знижку.
Акція діє з 04.08.2021 по 30.09.2021.
Залишити коментар