Новий криптопродукт від Mastercard 

04 жовтня 2022 року компанія Mastercard презентувала новий софт Crypto Secure. Це так званий трекер крипто-шахраїв. Використання нового продукту допоможе банкам якісніше оцінювати ризик скоєння злочинів із торгівлею криптовалютами. Поговоримо докладніше про новий криптопродукт. 

smm-trends

Image from Pixabay

Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Twitter, Instagram, щоб своєчасно отримувати корисну інформацію.

За рахунок анонімності операцій з криптовалютою на ринку цифрових активів, що розвивається, з’являється дедалі більше шахраїв. Власники великих міжнародних платіжних систем серйозно стурбовані питаннями безпеки блокчейну.  

2021 року Visa запустила проект надання консультаційної практики з криптографії. Представники компанії відповідають на питання клієнтів, пов’язані з крипторинком – від розгортання криптографічних функцій до вивчення незмінних токенів.

Mastercard бореться з підозрілими транзакціями

Mastercard зробила ще більш важливий за конкуранта крок та випустила програму Crypto Secure. Новий софт допоможе банкам оперативно визначати підозрілі транзакції на криптобіржах та вчасно їх блокувати.

Crypto Secure базується на алгоритмах AI (Artificial Intelligence). Це означає, що сервіс може швидко аналізувати дані блокчейну, загальнодоступні записи криптотранзакцій та інші джерела.

Плюс нової системи в тому, що вона використовує більш просунуті та складніші алгоритми штучного інтелекту з метою визначення ризику скоєння злочинів, пов’язаних з обміном криптовалюти у платіжній мережі Mastercard. 

Хто розробив Crypto Secure?

Розробником нового ПЗ є стартап Cipher Trace, що займається забезпеченням безпеки блокчейну. Компанія базується біля Менло-Парку (штат Каліфорнія, США). 

Mastercard придбала її у 20221 році. Раніше Cipher Trace надавала допомогу підприємствам та держустановам розслідувати незаконні транзакції з використанням криптовалюти.

Можна сказати, що Cipher Trace — новий конкурент найвідоміших гравців ринку, які займаються аналізом блокчейнів — нью-йоркської фірми Chainalysis та Elliptic, яка працює у Лондоні.

Згідно з даними компанії Chainalysis, блокчейн-аналітика, в 2021 році обсяг криптоактивів, що знаходяться на балансі криптогаманців з “кримінальним шлейфом”, зріс до $14 млрд. Саме таку суму цифрових валют хакери викрали з січня до серпня 2022 року.

Цього року сталося кілька гучних зламів та шахрайських операцій, від яких постраждали великі криптоінвестори. Найвідоміші випадки — експлойт на Harmony Bridge на суму близько $100 млн у вигляді різних криптоактивів та атака хакерів на Ronin Bridge на $615 млн.

Зрозуміло, що вирішення проблеми забезпечення безпеки роботи із криптоактивами потребує впровадження превентивних заходів.  

Особливості Crypto Secure

  • Банки та інші емітенти карт можуть побачити на платформі Crypto Secure панель інструментів з рейтингами учасників.
  • Реалізовано можливість кольорового кодування тих, хто становить ризик підозрілої активності. Рівень ризику варіюється від зеленого (низький) до червоного (високий). 
  • Платформа Crypto Secure не ухвалює рішення про відмову конкретному продавцю криптовалюти – рішення залежить від самих емітентів карток.

Для чого компанії Mastercard Crypto Secure?

За словами очільників Mastercard, “криптовалюти часто критикують за їх використання для відмивання грошей та інших форм незаконної діяльності – проблема, яка частично пов’язана із псевдонімами учасників у мережах блокчейнів”.

Компанія прагне розв`язати проблему. Вона обґрунтовує впровадження нового інструменту безпеки бажанням забезпечити такий самий рівень довіри для транзакцій із цифровими активами, як і для транзакцій цифрової комерції.

Розробка нових програмних інструментів спрощує відстеження доходів, які отримують крипто-злочинці. Для цього використовуються досягнення складної науки про дані та методи машинного навчання для аналізу даних у загальнодоступних блокчейнах. 

Mastercard та криптопроєкти

Співпраця з Coinbase

З січня 2022 року транснаціональна фінансова корпорація Mastercard почала співпрацювати з Coinbase, популярною онлайн-платформою для купівлі, продажу та зберігання крипти. Спільний проект спрямований на спрощення покупки NFT на маркетплейсі цієї криптовалютної біржі.

Співпраця з hi Dollar

Також відомо, що 26 вересня Mastercard оголосила про початок співпраці з некомерційною фінтех-компанією hi Dollar (HI). У рамках спільного проекту партнери випустять нові дебетові криптокарти для Gold-клієнтів програми hi.

Картки кастомні, особливість у тому, що в оформленні користувачі можуть використовувати свої NFT. Наразі ці криптокарти доступні у Великобританії та 25 державах Європейської економічної зони, але Mastercard обіцяє згодом розширити список країн.

У проєкті візьмуть участь суперпопулярні NFT-колекції BAYC (профілі мультяшних мавп) та Moonbirds (“місячні сови”). 

Якщо вам цікаво, як можна створити свої NFT, читайте нашу покрокову інструкцію ТУТ.

Якщо ви підприємець, який займається просуванням свого бізнесу, вам не обійтися без якісного сайту та хостингу.

Якщо ваш бізнес ще на старті, рекомендуємо подбати про відповідний домен. Убезпечить вас та ваших клієнтів реєстрація торговельної марки та підключення SSL-сертифіката.

Ці продукти та послуги можна замовити на NIC.UA.