Мінцифри розробляє повоєнний стратегічний план розвитку вітчизняного ІТ-сектору відповідно до потреб та цілей індустрії.
Україна вже поступово інтегрується до європейської програми реформ з просування ключових областей цифрової економіки та суспільства відповідно до норм та практики ЄС. Мета — забезпечити економічне зростання, створити більше робочих місць, покращити життя людей та допомогти бізнесу.
Photo by geralt on Pixabay
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Twitter або Instagram, щоб нічого не пропустити!
Технологічне майбутнє України
Незважаючи на війну, уже створено концепцію нового цифрового шляху України. Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.
“Сьогодні мав честь виступити на щорічному заході видання Politico “Tech 28. The power players behind the European Tech revolution”. Представив досягнення України в цифровізації та розповів про наше бачення технологічного майбутнього”, — написав він.
На шляху до цифрової держави
Головна мета роботи відомства у співпраці з українською IT-спільнотою — це побудова безпечної, технологічної, “найзручнішої цифрової держави”.
Для цього вже багато зроблено , але робота над зміною чинної “організаційної структури та підходів до роботи” продовжується. Наочний приклад — набір можливостей платформи Дія та відкриття першого міжнародногоцентру Дія.Бізнес у Варшаві.
ID Wallet
Разом із Польщею та Словенією Україна стане учасником пілотного проекту ID Wallet, аналогічного нашій Дії. Користувачі програми зможуть зберігати на своєму смартфоні особисті документи та цифровий підпис. Також за допомогою Wallet можна буде відстежувати, як використовують персональні дані тієї чи іншої структури.
Підписання договорів за допомогою ЕЦП
Мінцифри України та Польщі домовилися про взаємне визнання електронних підписів. На думку Михайла Федорова, це відкриває “революційні можливості для нашого бізнесу”, оскільки тепер угоди про співпрацю можна підписувати онлайн. Використання ЕПЦ значно спрощує та прискорює процес ділової взаємодії.
Digital Europe
Також розпочалися консультації щодо приєднання України до програми “Цифрова Європа” (Digital Europe). Вона спрямована створення середовища, стійкого у плані цифровізації, і з більш справедливими податками. Глава Мінцифри сподівається на ухвалення позитивного рішення щодо нашої країни найближчим часом.
Легалізація цифрової валюти
Ще один важливий прогресивний крок — створення державного криптовалютного фонду, який допомагає збирати пожертвування на підтримку ЗСУ та цивільних осіб, які постраждали від війни.
Правовий статус криптовалюти в Україні та надання юридичного захисту користувачам та учасникам ринку визначать після схвалення остаточної редакції закону “Про віртуальні активи” з доповненнями президента.
Україна – це країна-стартап
У планах Мінцифри — трансформація потенційно сильної української IT-галузі із сервісної у продуктову. Це сприятиме залученню інвестицій і стимулюватиме торгівлю та зайнятість, забезпечуючи умови для соціально-економічного розвитку країни.
“Ми маємо показати світові, що Україна — це країна-стартап, країна вільних людей, воїнів, технологій та творців. Усе більше світових брендів і компаній почнуть працювати з нами.
PayPal, Revolut вже запустили свої послуги для українців. І це лише початок. Ми створимо всі можливості розвитку та масштабування світових компаній в Україні”, — заявляє очільник Мінцифри.
PayPal
З 17 березня 2022 року PayPal працює в Україні на повну силу.
- До цього моменту діяв режим send only: можна було лише створювати та поповнювати обліковий запис.
- Тепер користувачі сервісу можуть виводити кошти на банківські картки українських банків.
- Доступна можливість отримання переказів на українські картки (зокрема і у валюті).
- За інформацією користувачів, відзначається більш лояльне ставлення сервісу до постійних клієнтів — власників облікових записів, створених до 17 березня: вони можуть купувати та пересилати валюту без обмеження.
- У роботі нових облікових записів іноді спостерігаються збої (наприклад, після декількох вдалих операцій система PayPal може видавати помилку).
- До 30 червня 2022 року українські користувачі можуть здійснювати перекази через PayPal без комісії.
Revolut
З 14 березня 2022 року особливі умови для біженців з України надав платіжний сервіс Revolut:
- компанія пом’якшила вимоги до відкриття рахунку (не потрібно підтверджувати декларація про проживання в Європі);
- скасовано низку комісій при поповненні рахунку та обміну валюти;
- Користувачі мають можливість отримати доступ до своїх грошей, які знаходяться на рахунках в українських банках.
Програма Revolut доступна англійською та іншими європейськими мовами. Найближчим часом компанія планує додати меню українською.
- У глобальному фінансовому додатку Revolut можна відкрити віртуальну платіжну картку з функціоналом, аналогічним до звичайної пластикової Visa або Mastercard.
- Карту можна використовувати у будь-якій точці Європейської Економічної Зони (ЄЕЗ) та України.
- Її можна прив’язати до сервісу Apple Pay або Google Play і завдяки цьому легко переказувати з гроші на валютну картку будь-якого українського банку, створивши SWIFT-платіж (кошти зараховуються по буднях, протягом дня, без комісії).
- Валютний рахунок Revolut також можна поповнити з будь-якої гривневої картки за курсом українського банку-емітента.
Також ми писали про ініціативу найбільшої криптовалютної біржі Binance, яка випустила картку для допомоги українським переселенцям.
Цифрові інструменти для стабільної роботи бізнесу
Майбутнє за цифровою економікою — прогресивний український бізнес це розуміє. Нові та діючі компанії приділяють особливу увагу технологічному обслуговуванню клієнтів та безпеці безперебійної роботи бізнесу в мережі “Інтернет”.
Перевірений інструмент для цього — надійний сайт, розміщений на безпечному хостингу. NIC.UA пропонує найкращі хмарні рішення для вашого бізнесу!
Також у нас можна зареєструвати унікальний домен з пріоритетною технічною підтримкою та можливістю автопродовження.
Щоб ви могли забезпечити надійний захист даних своїх клієнтів від перехоплення та крадіжки, ми надаємо можливість купити SSL-сертифікат.