Нова криптовалюта, що передає електроенергію

Національна лабораторія Міністерства енергетики США в Ліверморі представила свою нову розробку – криптовалюту E-Stablecoin, яка, крім своєї основної функції – зберігання заощаджень, дозволяє передавати електричну енергію через блокчейн від користувача до користувача.

Ідея нової криптовалюти полягає в тому, що за її допомогою можна буде передавати електроенергію в будь-яку точку світу. Крім того, вона допоможе вирішити проблему стабільності криптовалюти. Для передачі електроенергії не потрібні будуть дроти чи спеціальні мережі. Це перший токен криптовалюти, який буде підкріплений фізичним активом із внутрішньою цінністю, але збереже основну ідею – децентралізацію.

E-Stablecoin

Photo by Shubham Dhage on Unsplash

Подпишитесь на нас в Facebook, Telegram, Twitter и Instagram, щоб нічого не пропустити!

Забезпечені та незабезпечені валюти

Криптовалюти можна розділити на дві категорії: валюти, підкріплені більш звичними активами – забезпечені, і не підкріплені, тобто незабезпечені валюти. До першої категорії можна віднести, наприклад, Digix – криптовалюту, яка забезпечується золотом. Заявляється, що кожен токен можна обміняти на один грам золота. До другої категорії належить біткоїн, який не претендує на забезпечення будь-яким фізичним активом.

Як забезпечені, так і незабезпечені криптовалюти мають своє підводне каміння.

Для забезпечених криптовалют доводиться вирішувати питання зберігання та безпеки підтверджуючих активів. Крім того, для них складніше вирішувати питання децентралізації – важливе для багатьох вкладників. Підтверджуючі активи, як правило, контролюються однією або кількома організаціями, які забезпечують їх збереження. Довіра до криптовалют має супроводжуватися довірою до компаній, що зберігають активи.

Криптовалюти, не забезпечені підтверджуючими активами, дають змогу уникнути проблем, пов’язаних із забезпеченням активів, але можуть стабільно зберігати свою вартість лише за умови, що достатньо людей віритимуть у їхню цінність. Це називається “гіпотеза вихідної цінності” (EVH). Гіпотеза припускає, що актив, спочатку не має внутрішньої цінності, набуває її, залучаючи споживачів та нарощуючи впізнаваність та популярність. Криптовалюти на основі EVH мають високу волатильність (мінливість) цін, що відбивається на довірі до них.

У відповідь на високу волатильність цін, незабезпечені криптовалюти, такі як біткоїн або ефір, та складність з децентралізацією забезпечених криптовалют, були створені стеблікоїни.

Стеблікоїн

Стеблікоїн – це криптовалюта, яка має стабільну ціну щодо інших валют або активів, що сприяє зниження ризика для покупців та продавців.

Однак не було жодного стебликоїна, який був би жорстко прив’язаний до якогось децентралізованого фізичного активу, що має внутрішню цінність.

Існує три класи стеблікоїнів:

  1. Забезпечені фіатними грошима – фіатна валюта зберігається в резервному сховищі;
  2. Забезпечені криптовалютою – мають іншу криптовалюту як заставу в блокчейні;
  3. Чи не забезпечені – не мають застави.

Кожен із цих варіантів має свої плюси та мінуси. В ідеалі ж стеблікоїн повинен мати дві ключові характеристики:

  • підтримка фізичним активом із внутрішньою цінністю;
  • децентралізація.

Новий стеблікоїн

Нова криптовалюта, створена Ліверморською національною лабораторією Лоуренса, поєднує ці характеристики. E-Stablecoin має відношення як до цифрового, так і до фізичного світу, допомагаючи зберігати та передавати енергію у формі інформації.

Ідея створення такої криптовалюти була взята з уявного експерименту британського фізика та математика Джеймса Клерка Максвелла, який він поставив ще 1867 року. У чому була сутність експерименту?

“Демон Максвелла”

Уявімо, що посудину розділили на дві частини та наповнили газом. У розділовій стінці зробили отвір з пристроєм, що пропускає нагріті молекули лише праву частину судини, а холодні – ліву. “Демон” ніби відкриває отвір, оцінюючи температуру та швидкість молекул. Через якийсь час у правому секторі будуть лише нагріті молекули, а у лівому – холодні.

Виходить, що за допомогою демону без додаткових енерговитрат частина посудини нагрівається, а інша – охолоджується. Крім того, до кінця експерименту ентропія у відсіках судини зменшується, що йде врозріз з другим законом термодинаміки, згідно з яким у замкнутих системах ентропія або зростає, або залишається незмінною.

Дослідники Національної лабораторії Міністерства енергетики США описали, як, взявши за основу зв’язок, виявлений в експерименті, створити криптовалютний токен, який забезпечуватиметься електроенергією та зможе конвертуватися в одиницю кількості енергії.

Як це працює?

Щоб викарбувати один E-Stablecoin, потрібна одна кіловат-година (кВт⋅год) електроенергії. Надалі токен можна знищити, отримавши назад енергію, витрачену з його карбування. Таким чином, ціна одного токена E-Stablecoin надійно прив’язується до ціни однієї кіловат-години електроенергії.

Максвелл Муріальдо повідомив, що E-Stablecoin може створити будь-хто, витративши потрібну кількість електроенергії. З ним можна робити будь-які криптовалютні операції. А потім перетворити назад на електричну енергію. Для цього не потрібні лінії електропередач, люди та компанії.

У чому унікальність E-Stablecoin?

Як ми вже писали вище, ключова проблема багатьох криптовалют – волатильність (мінливість) – різке коливання вартості на біржі. Ці коливання купують криптовалюти досить ризикованим підприємством, що зменшує споживчі транзакції та довгострокові смарт-контракти.

Забезпечення криптовалюти зовнішніми активами не робить її абсолютно децентралізованою, що суперечить основній ідеї криптовалют. А незабезпечення впливає на волатильність криптовалюти.

E-Stablecoin – перша концепція забезпечення криптовалюти фізичним активом без централізації їхнього забезпечення. Надалі ідея E-Stablecoin полягає в розподілі електроенергії у віддалені регіони, не забезпечені системою електромереж, а також роботу щодо зменшення впливу енергетичних факторів на зміни клімату.

Резюме

Дослідники Національної лабораторії Міністерства енергетики США, які розробили E-Stablecoin, вважають, що їхній проект – це новий клас стабільних монет, які поєднують децентралізацію та стабільність, оскільки забезпечуються фізичними активами, що мають внутрішню цінність.

А стабільному розвитку бізнесу сприяє створення сайту компанії. Унікальність йому додасть відповідний домен. А надійну роботу забезпечить правильно вибраний хостинг. Варто також подумати про захист своїх клієнтів, який забезпечує SSL-сертифікат.

Ці та інші послуги можна знайти на NIC.UA