Ефективні інструменти SEO

Яким би хорошим не був фахівець, без правильних інструментів складно зробити роботу якісно. Це працює і в маркетингу. Щоб допомогти клієнтам досягти успіху та перевершити конкурентів, потрібні правильні допоміжні ресурси.

seo

Image by vectorpouch on Freepik

Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Twitter чи Instagram, аби не пропустити корисну інформацію!

Що таке SEO інструменти?

Це ресурси, які дозволяють вивчити основні показники сайту, включаючи функції, що використовуються для покращення видимості та зростання рейтингу пошукових систем.

Ефективні інструменти повинні вміти аналізувати принаймні більшу частину списку:

  • загальний стан сайту;
  • рейтинг серед конкурентів;
  • ключові слова, за якими ранжується сайт;
  • зворотні посилання;
  • трафіку сайту.

Багато платформ спеціалізуються на одній функції, але роблять це майстерно. Інші, крім перерахованих, мають свої додаткові особливості, які допомагають клієнтам ще продуктивніше досягати своїх цілей.

Хороших результатів можна досягти й за допомогою безплатного SEO-аналізу. Платні часто зручніші та інформативніші.

Пропонуємо звернути увагу на деякі онлайн-інструменти SEO як платні, так і безплатні. Насправді їх дуже багато, завжди можна вибрати те, що подобається й задовольняє потреби.

Ahrefs – ефективний та відомий SEO-інструмент, що надає всі необхідні дані та високоякісну аналітику для сайту. Оновлений Site Explorer, інтуїтивно зрозумілий Keywords Explorer та докладний Domain Comparison роблять використання Арефа ефективним, зручним та простим у використанні. Сервіс пропонує 4 цінові варіанти на вибір та 7-денну пробну версію за мінімальну вартість. Через досить високу ціну підходить скоріше для середнього та великого бізнесу.

BuzzSumo – теж чудовий SEO-інструмент. Спеціалізується на цифровому маркетингу та соціальних мережах. Тому, якщо соціальні мережі є частиною вашої стратегії, на нього варто звернути увагу.

Платформа сканує та аналізує контент, досліджує ресурси конкурентів, моніторить ЗМІ. Допомагає визначати галузеві тенденції та теми. Легко інтерпретує дані завдяки таким функціям, як Content Research та моніторингу оновлень у режимі реального часу з відстеження зворотних посилань. Платформа також пропонує 4 варіанти оплати на вибір. Ціна досить не бюджетна, тому навряд чи підійде для новачків, швидше, доступна для середнього та великого бізнесу. Доступна 7-денна безплатна пробна версія.

Keyword Finder хороший для дослідження та підбору ключових слів. Простий та доступний у використанні. Завдяки можливості моніторингу ключових слів з локалізації, аналізу пошукової видачі та пошуку ключових слів з довгим хвостом, KW Finder допомагає компаніям вибудувати свою ефективну семантичну хмару.

Сервіс пропонує 3 варіанти ціни на вибір. Доступна 10-денна безплатна пробна версія. Підходить для малого та середнього бізнесу.

Majestic – відмінний інструмент для SEO-аналізу, що спеціалізується в основному на аналізі зворотних посилань. Він показує, хто посилається на ваш сайт, дає докладні дані аналізу на макро- та мікрорівні. Простий у використанні, але дещо обмежений у функціоналі для створення звітів. Пропонує 3 варіанти оплати на вибір. Безплатної пробної версії немає. Ціновий діапазон підійде як для малих, так і для великих компаній, які потребують цієї послуги.

ProRank Tracker – професійний SEO-інструмент з максимально точним трекером рейтингу слів з усіх основних пошукових систем, включаючи міжнародні ключові слова.

Інструмент доступний у формі програми, що забезпечує можливість роботи будь-де без необхідності завантаження програми. З цілодобовою підтримкою 7 днів на тиждень та щоденне автоматичне оновлення ключових слів.

Правда, виділений менеджер акаунту доступний тільки для найдорожчого плану і немає інтеграції з Google Analytics.

Пропонується 5 цінових категорій покупки програми та безплатна пробна версія. Підходить для малого та великого бізнесу.

Screaming Frog або жаба, що кричить – сервіс для сканування сайтів та аналізу отриманих даних. Нерідко його називають SEO SEOder.

Сервіс допомагає проводити аудит сайту, знаходити биті посилання, дубльований контент, створювати XML-картки для сайту. Завдяки своєму функціоналу популярний в індустрії SEO.

Зручний та простий у використанні. Щоправда, можуть бути проблеми зі скануванням великих сайтів. Ще з мінусів можна назвати відсутність рекомендацій щодо усунення проблем, що виникають. Доступний лише один варіант оплати.

Google Search Console – безплатний набір SEO-інструментів від

Google. Дає повне уявлення про роботу сайту та його продуктивність. Функції GSC дозволяють перевіряти URL-адреси, схеми та розмітку сайту, побачити проблеми безпеки та відстежувати дії, які можуть вплинути на роботу сайту. Безоплатний і функціональний, тому підходить для будь-якого виду бізнесу.

Як ми вже говорили вище, ми надали далеко не повний перелік доступних інструментів. Вивчивши пропозиції та можливості різних сервісів, можна пробувати та вибирати відповідний саме вам та потребам вашого бізнесу. Визначити найкращий для себе можна лише емпіричним шляхом.

Якщо ви поки що на початку шляху розвитку бізнесу, важливо попрацювати над створенням сайту, попередньо обравши відповідний домен і надійний хостинг. Безпеку вам та всім клієнтам гарантує реєстрація торговельної марки (ТМ) та SSL-сертифікату. Ці та інші продукти та послуги можна знайти на NIC.UA.