На Закарпатті створюють всеукраїнський IT-кластер

На  Закарпатті планують створити новий ІТ-кластер національного рівня. Багато спеціалістів та профільних компаній вже переїхали сюди та продовжують працювати за фахом.

Регіон пропонує й іншим представникам IT-галузі скористатися можливістю релокувати бізнес у безпечне місце задля підтримки економіки України.

За повідомленням голови ОВА Віктора Микити, окрім надання комфортних умов для життя та праці, фахівців галузі звільнять від служби в армії. Закарпатська область, за словами її очільника, перетворюється на “національний хаб для українського бізнесу”. 

smm-trends

Photo by geralt on Pixabay

Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Twitter або Instagram, щоб не пропустити важливе!

Підтримка від Львівського ІТ-кластеру

Донедавна технологічним центром Східної Європи був Львів. Станом на перший тиждень березня ділову активність здійснювали 98,5% компаній Львівської ІТ-спільноти. Майже всі продовжили роботу й надалі. Більш того, спільнота поповнилася новими компаніями. У березні до великої спільноти тех-однодумців, зокрема, приєдналися:

  • європейська сервісна компанія Alcor, яка позиціонує себе як “all-in-one-place” бізнес для технологічних стартапів та корпорацій, які бажають створити українську команду ІТ-спеціалістів.  
  • вітчизняна ІТ-компанія Newsoft, одним із лідерів 2021 року в номінації Top App Developers in Lviv за версією Clutch. 
  • українська аутсорсингова компанія QArea, яка займається розробкою та тестування ПЗ;
  • інші представники галузі, які забажали залишитися в Україні та долучитися до розвитку вітчизняної ІТ-індустрії та підтримки держави в цілому. 

Засади для швидкого формування Закарпатського IТ-кластеру

Ініціатори проєкту хочуть налагодити співпрацю з місцевими  ІТ-спеціалістами. А також з тими, хто хоче релокувати свій бізнес з інших куточків України. 

31 березня на зустрічі з представниками IТ-сфери очільник області запевнив усіх зацікавлених осіб у тому, що в ініціаторів проєкту є необхідний досвід, професійна команда та база для швидкої організації IТ-кластеру в Закарпатті.

Затверджено план переобладнання офісних приміщень у коворкінги. Є ресурси щодо допомоги та супроводу бізнес-діяльності в податковій сфері. А також умови для надання якісного інтернет-зв’язку.

Ініціативу реалізовано за сприяння відділу цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації ОВА.

10 установок Starlink для Закарпаття

Львівський ІТ-кластер разом з підрозділом SpaceX ініціювали проєкт щодо забезпечення критичної інфраструктури західного регіону України резервним джерелом інтернет-постачання.

За підтримки Мінцифри, яке безпосередньо звернулося до Ілона Маска, Львів протягом декількох тижнів отримав термінали Starlink. 10 установок спільнота передала майбутньому новому осередку інформаційних технологій.

Переваги технології Starlink

Термінал з’єднується з низькоорбітальним супутником та миттєво (мінімальна затримка — до 20 мс) передає інтернет-з’єднання через найближчий наземний шлюз

Завдяки застосуванню супутникової технології зв’язку мінімізуються ризики інтернет-постачання. 100-200 Мб/c — саме на таку швидкість завантаження можуть розраховувати користувачі новітнього інтернет-з’єднання Starlink.

У сучасних умовах доступ до мережі — один з найважливіших елементів безпеки критичної та військової інфраструктури, стратегічно важливих установ та підприємств, а також роботи бізнесу. Тепер 

Наявність супутникового інтернету Starlink — важлива частина програми забезпечення в регіоні найсприятливіших умов для впровадження нового кластеру сучасних інформаційних технологій.

Співробітників IT-кластеру обіцяють звільнити від призову 

Для того, щоб це реалізувати, ІТ-бізнес потрібно зареєструвати в Мінекономіки як підприємство, що релокує свій бізнес до Закарпаття.

ОВА спільно з міністерством економіки підготують запит щодо бронювання фахівців від призову до лав ЗСУ. Співробітники компаній нової IT-спільноти отримають звільнення від військової служби під час військового стану та під час весняного та осіннього призову в мирний час. 

Від початку військового вторгнення росії на територію нашої країни на Закарпаття приїхало більше за 35 000 фахівців ІТ-галузі. 

EPAM відкрила філіал в Ужгороді

Нещодавно у регіоні з’явилося представництво EPAM — однієї з найвідоміших світових IT-компаній. В Ужгороді облаштували великий коворкінг, у якому можуть працювати понад 50 спеціалістів. Допомогу з облаштуванням офісу та організацією логістики надала Закарпатська обласна військова адміністрація. 

Також EPAM організувала відкриття шелтеру для співробітників фірми та членів їх сімей. Комфортний тимчасовий прихисток — важлива підтримка для людей, які через війну вимушено залишили свої домівки в інших містах України. 

Гуманітарну підтримку (продукти, ковдри, постільну білизну, засоби гігієни) переселенці отримали від угорського представництва компанії в місті Дебрецен.

На початку військового вторгнення шелтери EPAM було відкрито й в інших містах — в Івано-Франківську, Львові, Вінниці та Дніпрі. Тимчасовий притулок отримали тисячі українських співробітників компанії.  

Більшість людей перебувала в прихистку лише декілька днів, доки роботодавець допомогав їм із пошуком житла в Західному регіоні країни або за межами України. 

Kharkiv IT Cluster

Активно підтримують ІТ-бізнес і на Харківщини. Олег Синєгубов, очільник Харківської ОДА, висловив слова подяки компаніям Kharkiv IT Cluster, яки, попри все, продовжують роботу.

Керівництво області закликає представників харківської ІТ-галузі й надалі впевнено працювати задля наповнення місцевого бюджету та залучення інвестиції. 

Наразі, за його повідомленням, Мінцифри підтримує ініціативу бронювання військовозобов’язаних фахівців ІТ-компаній та “готове масштабувати її на всеукраїнському рівні”. Адже механізм бронювання тилових галузей створює фундамент для швидкого відновлення економіки України.

IT-галузь — опора української економіки

Зазначимо, що за підсумками 2021 року експорт ІТ-послуг зріс на 36%. Завдяки цьому державний бюджет отримав понад $6,8 млрд.

У надзвичайно складних умовах воєнного часу величезна кількість бізнесів призупинила роботу. Тому IT-галузь — у якій наразі працює і наша компанія — стала для України однією з опорних.

NIC.UA, як і більшість інших представників галузі, не зупиняла свою діяльність. Ми продовжуємо працювати, щоб підприємці мали змогу розвивати свій бізнес онлайн, аби разом підтримувати вітчизняну економіку. У нас можна зареєструвати надійний хостинг та домен для сайту, придбати SSL-сертифікат для безпечного обслуговування клієнтів.