Приклади кастодіальних та некастодіальних гаманців

У нашому попередньому матеріалі ми говорили про те, що таке кастодіальні та некастодіальні гаманці, як вони працюють, які мають переваги й недоліки та як вибрати гаманець, який більше підійде саме вам. Сьогодні ми наведемо приклади найбільш відомих кастодіальних та некастодіальних гаманців. І пам’ятайте, в процесі вибору завжди варто провести власний моніторинг, отримати інформацію з кількох джерел та заручитися допомогою більш досвідчених у новій для вас сфері знайомих.

cryptocurrency

Image by Freepik

Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Twitter, Instagram щоб не пропустити корисну інформацію.

3 кастодіальні гаманці, про які треба знати

Coinbase

Coinbase – найбільша централізована криптовалютна біржа у світі. Має понад 100 мільйонів активних користувачів та пропонує для продажу понад 170 різних криптовалют у 100 країнах світу. Якщо ви хочете увійти у світ криптовалют та шукаєте простий у використанні гаманець, якому вже довіряють мільйони інших новачків, то Coinbase, імовірно, буде чудовим варіантом.

Binance

Binance – ще одна відома біржа. Відома своєю допомогою Україні та українцям після повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Binance була заснована в 2017 році, стрімко розвивалася і швидко стала найбільшою криптобіржею у світі, перш ніж Coinbase зайняла передові позиції. Крім того, Binance.US – одна з найрейтинговіших бірж за ставками й має високий рейтинг безпеки та супернизькі комісії. Якщо ви шукаєте надійний гаманець, який підтримується навіть Forbes, безумовно, варто звернути увагу на Binance.

KraKen

Кракен, можливо, не такий популярний, як інші біржі, але вона зберегла міцну репутацію в галузі. З більш ніж 9 мільйонами активних користувачів, підтримкою понад 190 країн та обсягом щоквартальних торгів у $207 млрд доларів США. Kraken є гарним варіантом для тих, хто шукає надійний кастодіальний гаманець.

3 некастодіальні гаманці, про які варто знати

MetaMask

MetaMask на сьогодні вважається найпопулярнішим і найнадійнішим некастодіальним гаманцем. Платформа налічує понад 30 мільйонів активних користувачів та кількість клієнтів постійно зростає. MetaMask дає можливість користувачам легко керувати своєю криптовалютою та NFT за допомогою розширення для браузера або мобільної програми. MetaMask можна безплатно завантажити та використовувати, досить легко налаштувати.

Так що MetaMask може бути корисним не лише професіоналам, а й новачкам криптовалютного світу. Єдиним недоліком є те, що MetaMask підтримує лише блокчейни, сумісні з платформою Ethereum, включаючи Ethereum, Avalanche, Polygon та BNB Smart Chain.

Coinbase Wallet

Coinbase Wallet працює окремо від однойменної кастодіальної біржі, про яку ми писали вище. Coinbase Wallet – це некастодіальний гаманець, який дає користувачам повний контроль над їх приватним ключем, криптовалютами та NFT, а також служить Web3-браузером.

Це означає, що Coinbase Wallet можна використовувати для зручної роботи в децентралізованій мережі та підключення до різних децентралізованих програм (dapps). Coinbase завдяки своїй біржі зуміла завоювати довіру мільйонів людей, тому, коли вони випустили свій некастодіальний гаманець, привернути увагу і здобути довіру до нього було відносно легким завданням.

Ledger

Ще один варіант некастодіального гаманця, вартий уваги – Ledger. Цей апаратний гаманець визнаний провідним у криптовалютній галузі. Ledger продав понад 3 мільйони гаманців по всьому світу і є відомим брендом серед шанувальників блокчейну та серйозних інвесторів.

Ledger, по-перше, вважається надійним варіантом зберігання цифрових активів, а по-друге, досить доступний за ціною та сумісний з більшістю програмних гаманців, таких як MetaMask та Coinbase Wallet.

Щобільше, Ledger підтримує більше блокчейнів, ніж будь-який інший гаманець: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), LINK Chainlink (LINK), Litecoin (LTC), Cardano (ADA), Stellar (XLM), Polkadot (DOT), а також стандарти ERC20 та ERC721 NFT.

Хоча налаштування будь-якого апаратного гаманця, у тому числі й гаманця Ledger, потребує деяких зусиль та навчання, це більш ніж виправдовує додаткову безпеку.

Безпека це те, чого нам так не вистачає сьогодні. І це важливий фактор і основна вимога, що висувається зараз до всіх сфер нашого життя. Щоб гарантувати безпеку вашого бізнесу, варто подбати про реєстрацію  торговельної марки (ТМ) та придбати  SSL-сертифікат. А для розвитку та просування бізнесу не обійтися без сайту компанії з відповідним доменом та надійним хостингом. Ці та інші продукти та послуги можна знайти на NIC.UA.