Оподаткування фрілансерів: як не порушувати закон?

Податки — делікатна тема для кожного, хто займається реалізацією послуг або товарів. Фрілансери часто ухиляються від сплати податків, вважаючи, що їх заробіток не такий вже й великий, щоб ділитися ним з державою. Але сума понад 17 гривень повинна обкладатися податком. Такі умови закону.

Давайте подивимося на ситуацію з іншого боку. Частота зарахованих грошей на картку, створює враження, що ви заробляєте більше. Але якщо Ви сплачуєте податки, втрачаєте деякі можливості.

  • отримання кредиту або розстрочки на велику суму;
  • відкриття рахунку в Європейському Банку;
  • шанс працювати з іноземними компаніями;
  • трудовий стаж і пенсійні накопичення;
  • можливість легкого отримання візи або оформлення посвідки на проживання в певних країнах.

Напевно, ви не плануєте відкривати кредити для розвитку бізнесу або переїжджати в іншу країну. Та й сума пенсії вас смішить і не є аргументом працювати легально. Але, крім втрати перерахованих можливостей, ви можете зіткнутися з наслідками нелегальної роботи.

Відповідальність за незаконну діяльність

За діяльність без державної реєстрації як ФОП або здійснення незалежної професійної діяльності без взяття на податковий облік — штраф у розмірі 340 грн (п.117.1 ст.117 ПКУ).

Штраф від 17 до 34 тисяч гривень з вилученням виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього правопорушення, або без неї (ст. 164 КпАП).

Якщо протягом року після першого штрафу вас спіймають на нелегальній роботі повторно, штраф складе вже від 34 тис. до 85 тис. грн. На таку ж суму оштрафують, якщо ваша діяльність принесла вам дохід в сумі від 240125 грн.

Також банк без попередження блокує рахунки і запросить підтверджуючі документи легальної угоди (закон України №361).

Ви вирішили легалізувати свою діяльність? Хороше рішення. Нашій країні потрібні живі приклади відповідальних і чесних бізнесменів.

Розберемо на складові легалізацію діяльності фрілансера.

Етап 1. Вибір ФОП (фізична особа – підприємець)

У цьому кроці кілька підпунктів.

По-перше, вибір групи платників. Швидше за все, вам підійде ФОП 2 або ФОП 3.

Якщо ви плануєте працювати на український ринок і ваш дохід до 1,5 млн. в рік, то зверніть увагу на ФОП 2. Тут фіксований податок і річний звіт.

ФОП 3 відкриває можливість співпраці з іноземними компаніями і юридичними особами. Дохід до 20 млн в рік. До 20 співробітників в штаті. Ви будете платити 5% податку та ЄСВ.

По-друге, ви вибираєте КВЕДи — коди, які характеризують вашу діяльність.

Етап 2. Реєстрація ФОП

Реєстрацію ФОП проходять в одному з Центрів адміністративних послуг вашого міста. Зберіть перелік документів і займіть електронну чергу.

Також ви можете подати заявку в електронному вигляді, відправити необхідні документи і забрати виписку в Центрі адміністративних послуг.

Етап 3. Книга обліків і вибір банку

Той випадок, коли не податкова йде до вас, а ви до неї. Придбайте книгу обліку доходів і здайте її на реєстрацію до податкової інспекції.

Подумайте в якому банку ви хочете відкрити безготівковий рахунок. З усіма свідченнями, паспортом та ІПН вирушайте в банк.

Етап 4. Звітність

Цього етапу багато хто боїться. Але якщо добре розібратися з обсягом роботи і дотримуватися дедлайнів, то процедура стане приємною звичкою.

Що потрібно робити раз в квартал:

  • Подавати податкову декларацію
  • Сплачувати єдиний податок і єдиний соціальний внесок

Раз на рік відправляти звіт про суми доходу та єдиного внеску.

Спрощують систему звіту інтернет-сервіси (наприклад, Taxer) зі зрозумілими шаблонами і сповіщеннями.

Якщо хочете зняти з себе оформлення і звітність, зверніться до нотаріуса або до перевірених бухгалтерських компаній.

Нашій країні потрібні грамотні бізнесмени, які особистим прикладом розвивають економіку і закладають фундамент для потужної сучасної країни.

Бажаємо вам швидкої і приємної легалізації доходів.

Залишити коментар