Що таке Amazon Web Services

Популярність хмарних технологій щороку зростає. Це однозначно можуть підтвердити ті, хто пов’язаний із розробкою програмного забезпечення. Таким фахівцям рано чи пізно доводиться працювати з тією чи іншою cloud-платформою.

За статистикою, найпопулярніша з них — Amazon Web Services (AWS). У цій статті ми наводимо базову інформацію для розуміння основних можливостей AWS. 

smm-trends

Image from Freepik

Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Twitter, Instagram, щоб своєчасно отримувати корисну інформацію.

Існує думка, що якщо в якийсь момент Amazon припинить своє існування, кожен інтернет-користувач відчує це на собі. Чому? Спробуємо розібратися.

Комерційна публічна “хмара” від Amazon

Amazon Web Services — це онлайн-платформа, яка надає користувачам віртуальні обчислювальні ресурси, сховища, інфраструктуру та сервіси, що містять готовий до використання функціонал.

Простими словами, замість того, щоб купувати фізичний сервер і встановлювати його локально, можна просто орендувати віртуальні онлайн-ресурс.

AWS-сервіси використовують великі IT-компанії та потужні корпорації. Вони вибирають цю платформу, щоб забезпечити обслуговування робочих навантажень, включаючи мобільні програми, розробку ігор, обробку даних та зберігання інформації.

Якщо AWS з якоїсь причини перестане функціонувати, це безпосередньо торкнеться багатьох користувачів. Причина проста: популярні сервіси широко використовують потужності AWS — тобто вони просто перестануть працювати.

Згідно з дослідженням незалежної аналітичної компанії Canalys, яка надає ІТ-фахівцям інформацію про стан розвитку технологічної галузі, у другому кварталі 2021 року на AWS припадало 31% ринку всіх хмарних платформ.

Другою за популярністю у цій категорії стала Microsoft Azure, третьою — Google Cloud Platform. 

Дослідження світового ринку хмарних інфраструктур у I кварталі 2022 року показало, що статус найбільшого хмарного провайдера залишився за Amazon Web Services (частка в загальному обсязі витрат — 33%). Виторг цієї платформи за рік збільшився на 37%, і компанія продовжує активно розширювати свою інфраструктуру.

Відомі клієнти Amazon Web Services

Coursera

Найбільша у світі освітня онлайн-установа Coursera, використовуючи платформу AWS, може щомісяця обробляти близько 500 Тбайт трафіку.

Платформа надає можливості відстеження даних користувача, зберігання та доставки відеоконтенту та забезпечення взаємодії учнів та викладачів.

Використовуючи сервіси AWS, Coursera забезпечує доставку 2000+ навчальних курсів більш ніж 21 мільйонам студентів по всьому світу.

Netflix 

13 років тому першим серед великих корпорацій користувачем AWS стала компанія Netflix. Сьогодні вона використовує понад 100 тисяч серверних інстансів для виконання ресурсомістких робочих навантажень.

Компанія залучає AWS практично для всіх своїх потреб у галузі обчислень та зберігання даних, включаючи бази даних, аналітику, механізми рекомендацій, транскодування відео тощо.

Coinbase

Популярна платформа обміну криптовалютами Coinbase запобігає шахрайським діям, використовуючи Amazon SageMaker (один з хмарних сервісів AWS) для розробки алгоритмів машинного навчання.

Керування платформою AWS

Один із способів взаємодії з Amazon Web Services забезпечує AWS Console. Це вебсайт, на якому можна керувати ресурсами через браузер.

Консоль забезпечує простий вебінтерфейс для адміністрування Amazon Web Services.

Щоб отримати доступ до консолі керування, потрібно ввести дані облікового запису AWS (логін та пароль).

Є й інші варіанти керування платформою AWS: 

  • SDK — спосіб програмної взаємодії з платформою.

SDK реалізовані для популярних мов програмування C++, Go, Java, JS, .NET, PHP, Python, Ruby.

Якщо ж для мови, якою ви пишете код, немає офіційного SDK, напевно можна знайти бібліотеку, що підтримується спільнотою. Або написати свій SDK, який буде своєрідною “обгорткою” до HTTP-інтерфейсу, що надається.

  • AWS CLI — утиліта командного рядка, яку зручно використовувати для автоматизації процесів.

Вона підійде тим, кому зручніше користуватися консоллю, а не графічним інтерфейсом.

Основні переваги Amazon Web Services 

  1. Невеликий бюджет

Допустимо, ви хочете запустити стартап і створити месенджер. 

Для цього вам знадобляться:

  • сервери для комунікації;
  • сервер з базою даних, на якому зберігатиметься історія повідомлень,
  • сервери для зберігання файлів: користувачам потрібно надати можливість обмінюватися зображеннями.

Все перераховане може вимагати великих фінансових вливань. Проте немає жодних гарантій, що бізнес-проєкт стане успішним, і ви вийдете в плюс, а не втратите витрачені гроші.

Серйозно витратившись на покупку фізичного сервера, ви, найімовірніше, зрозумієте, що не використовуєте його цілодобово та на повну потужність, тому що в цьому немає потреби. Одного разу ви точно подумаєте про те, як можна заощадити.  

Розв’язання проблеми — хмарна платформа. Коли ви використовуєте “хмару”, ваша віртуальна машина зможе поділити фізичне “залізо” з віртуальними машинами інших користувачів.

Завдяки такому розподілу забезпечується нижча вартість вмісту сервера.

Використання AWS гарантує економію:

  • можна орендувати тільки ресурси та потужності, які потрібні саме зараз;
  • платити за них можна погодинно або лише за кількість виконаних запитів;
  • якщо щось пішло не так, можна просто відключити всі залучені до роботи сервери та ресурси, не ризикуючи втратити великі гроші.
  1. Найбільша серед усіх хмарних провайдерів інфраструктура

AWS пропонує наймасштабнішу глобальну інфраструктуру серед усіх постачальників хмарних рішень. Вона включає 77 зон доступності по всьому світу. 

Компанія постійно розширює їхню кількість у різних частинах планети, щоб клієнти могли підвищувати якість обслуговування кінцевих користувачів, оперативно виходити на ринки практично будь-якого регіону планети, будь-якої країни світу.

Усі центри обробки даних, зони доступності та регіони AWS взаємопов’язані завдяки використанню спеціалізованої приватної інфраструктури глобальних мереж з високою доступністю та низьким рівнем затримок.  

  1. Гнучкість використання послуг 

AWS пропонує безліч хмарних сервісів, які можна використовувати в комбінаціях, що відповідають вимогам та організаційним завданням вашого бізнес-проєкту. 

Сервери та ресурси, якими ви не користуєтеся, можна вимкнути.

Види сервісів Amazon

AWS пропонує сервіси різного призначення:

  • сервіси для виконання обчислень;
  • файлові сховища;
  • бази даних;
  • віртуальні мережі;
  • сервіси для машинного навчання та с;
  • медіа-сервіси та ін. 

10 основних, які знадобляться веброзробникам

  1. IAM (Identity Access Management) 

Дозволяє створювати та керувати рівнем доступу користувачів.

  1. S3 (Simple Storage Service) 

Сервіс об’єктного сховища, що пропонує автоматичну масштабованість.

  1. CloudFront 

Система серверів, яка кешує статичний контент (ще їх називають edge locations). Ця система існує незалежно від регіонів та зон доступності. 

  1. ELB (Elastic Load Balancer)

Сервіс, який дозволяє регулювати та розподіляти навантаження між існуючими серверами.

  1. Auto Scaling 

Сервіс, що дозволяє створювати групи серверів та автоматично керувати їх кількістю.

  1. Cloud Watch

Сервіс для моніторингу сотень різних зумовлених метрик (завантаження процесора, диска, мережі тощо) та визначення індивідуальних. Також забезпечує можливість збирання та аналізу логів усієї вашої інфраструктури, додатків та сервісів в одному місці.

  1. RDS (Relational Database Service)

Сервіс реляційних баз даних, який підтримує кілька двигунів: MySQL, MariaDB, PostgreSQL, Oracle, Microsoft SQL.

  1. Amazon Aurora

Керований движок реляційних баз даних, сумісний з PostgreSQL і MySQL і пропонує автоматичне масштабування. За твердженням Amazon, його продуктивність у 5 разів більша, ніж у MySQL, і втричі перевищує потужності PostgreSQL.

  1. AWS API Gateway

Керований сервіс, який не потребує налаштування та підтримки інфраструктури. Дозволяє визначати HTTP RESTfull API або websocket-інтерфейси для інших AWS-ресурсів.

  1.  CloudFormation 

Сервіс для автоматизації розгортання інфраструктури.

Як навчитися використовувати AWS

Є кілька способів вивчення можливостей AWS, основних способів взаємодії з платформою та інфраструктурою хмарних обчислень.

Ви можете:

  1. Самостійно вивчити корисні матеріали на офіційному сайті Amazon Web Services. Безкоштовно доступно понад 500 цифрових курсів, 10 наборів офіційних практичних питань AWS Certification та рольова гра AWS Cloud Quest: Cloud Practitioner.
  2. Скористатися технічними описами, посібниками, онлайн-курсами та відеоматеріалами, підготовленими досвідченими користувачами AWS.
  3. Стати учасником програми IT-навички 4U, реалізованої спільними зусиллями Amazon Web Services та Мінцифри.

Якщо у вас є сайт, найкращий варіант забезпечити його стабільну роботу — замовити на NIC.UA надійний хостинг, де все вже налаштовано: просто завантажуйте дані та працюйте. 

Також у нас можна вибрати вдалий домен та купити SSL-сертифікат. Убезпечити роботу бізнесу допоможе реєстрація торговельної марки.