Пандемія, а потім і повномасштабне вторгнення росії на територію України внесли корективи до рутини мільйонів людей. Багато людей вимушено перейшли на віддалену роботу і знайшли в цьому безліч переваг. Ще б пак: час, який раніше витрачався в корках, тепер можна приділити сну, сніданку або будь-якій іншій корисній і приємній справі. Графік роботи теж можна коригувати на власний смак. Але, поживши в цих умовах якийсь час, багато хто приходить до висновку, що цей варіант далеко не ідеальний. Головна проблема – відсутність комунікації. Як із людьми загалом, так і безпосередньо з колегами. Без спілкування в офісі, корпоративів, спільних обідів колектив стає просто збіговиськом незнайомців. А це впливає не лише на загальний настрій та відчуття комфорту, а й на якість роботи.
Image by senivpetro on Freepik
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Twitter, Instagram щоб не пропустити важливе.
Дослідження показують, що продуктивність роботи залежить від настрою усередині компанії. Якщо колектив дружний та злагоджений, співробітники відчувають себе комфортно та працюють із великим задоволенням. Крім того, перебуваючи в оточенні своїх людей, куди простіше попросити про допомогу, коли вона потрібна, або разом подумати над рішенням робочого завдання. Так народжуються найкращі ідеї.
Але створити згуртований колектив непросто, навіть якщо компанія працює офлайн, а дистанційно це стає завданням із трьома зірочками. Як стимулювати групу людей, різних за характером та темпераментом, взаємодіяти між собою? Відповідь проста – проводити тимбілдингові заходи.
Що таке тімбілдинг?
Тімбілдинг у перекладі з англійської означає командотворення. Це будь-які активності, мета яких – об’єднати людей в один колектив та виявити приховані навички кожного. Найчастіше досягається за допомогою спортивних, творчих, психологічних тренінгів. Вони будуються таким чином, щоб команда працювала спільно, намагаючись вийти із нестандартної ситуації. Таким чином, відносини між людьми стають дружнішими, довірливішими, а звичка разом розв’язувати проблеми, що виникають, переноситься і на роботу.
Тімбілдинг відрізняється від звичного корпоративу. Другий має на увазі відпочинок колег у неформальних обставинах. Теж хороший спосіб зблизити співробітників, хоч і менш дієвий. Тімбілдинг проводиться безпосередньо для підвищення ефективності спільної роботи. До того ж має на увазі вихід із зони комфорту та отримання нового досвіду.
Кому і коли потрібен тімбілдинг?
Чи варто проводити тімбілдингові заходи, кожен керівник вирішує для себе сам. Якщо у вас поки що невеликий бізнес, колектив менший за 10 осіб, та й бюджет залишає бажати кращого, можна не поспішати. Якщо в колективі всі одне одного знають та налаштовані працювати, проведення тимбілдингових заходів також можна відкласти. Але якщо є ресурс, бажання та й команда збільшується, займіться цим питанням. Тімбілдинг точно підвищить продуктивність та якість роботи.
Тімбілдинг необхідний якщо:
- співробітники не мають мотивації працювати. Тімбілдинг розбавить рутину та пожвавить команду;
- команда нова, ніхто одне одного не знає;
- у команді є конфлікти між співробітниками чи цілими відділами;
- організація велика, різні відділи займаються різними етапами роботи та не знайомі між собою;
- змінюється структура організації, відділи змінюють рід діяльності чи об’єднуються.
Де проводити тімбілдингові заходи?
Є два основні варіанти: проводити єднальні заходи в офісі або виїжджати на іншу локацію.
В офісі вийде дешевше і менше морок з організацією. Та й займе менше часу. Отже, можна проводити захід, не жертвуючи ні відпочинком, ні робочим процесом. Але є й мінус. На старій локації важко налаштуватися на новий вид діяльності. Є висока ймовірність, що брати участь у тімбілдингу в офісі команда буде менш охоче, скоріше просто для галочки.
Другий варіант більш витратний: займає більше часу, грошей, його складніше організувати. Але при цьому він може бути креативнішим, незвичайнішим, і поринути в процес команді буде простіше.
Найвиграшніший варіант – комбінувати виїзні та офісні заходи.
Як отримати результат?
- Плануванням та проведенням тимбілдингових заходів в ідеалі має займатися фахівець. Досвідчений організатор – великий плюс ефективності.
- Тімбілдинг має проводитися регулярно. Необов’язково часто, але одного разу точно буде мало. Важлива системність.
- Якісна підготовка. Сформулюйте мету, завдання, тему, сплануйте, що саме відбуватиметься і що ви хочете отримати у результаті.
- Формат, що підходить під задану мету та специфіку команди.
- Аналіз та коригування у ході тимбілдингових заходів, як з боку організаторів, так і учасників.
Вкладення у команду завжди ефективні. Дружний, згуртований, злагоджений колектив працює на результат і сприяє розвитку бізнесу.
А ще зростанню та розвитку бізнесу сприяє створення сайту компанії з відповідним доменом та надійним хостингом. Щоб забезпечити безпеку вам та вашим клієнтам, подбайте про реєстрацію торговельної марки (ТМ) та придбання SSL-сертифіката. Ці та інші продукти та послуги можна знайти на NIC.UA.