TemplateMonster та шаблони для сайтів: як наблизитися до мети вашого бізнесу семимильними кроками

Створення компанії з нуля та її подальший розвиток — це не найпростіша задача, з якою ви коли-небудь стикалися. Багато хто відразу розуміє, що невдачі будуть неминучими, й завжди на шляху може стати якась перепона, яка буде заважати втіленню найкращих ідей. А ще не варто забувати про конкурентів, які завжди будуть наступати вам на п’яти, намагаючись поцупити частинку уваги, яка належить саме вашому бізнесу. Але якщо ви перетворюєте ваш шлях до успіху у суцільний стрес та хвилювання, то цей самий успіх буде лише віддалятися від вас. Маючи детальний план просування вашої компанії, можна мінімізувати кількість проблем, які заважають вам досягти бажаної цілі. Одним із найнадійніших асистентів є TemplateMonster діджитал маркетплейс та його якісні шаблони для сайтів. Разом із цим ресурсом ви зможете просунути свій бізнес чи стартап, створивши саме ту онлайн-презентацію, про яку ви завжди мріяли.

Як продумати логіку функціонала майбутнього сайту?

Функціонал веб-сайту — це, по суті, те, як ваш онлайн-проект працює та те, на що він здатен. Іншими словами, він охоплює велику кількість аспектів, включаючи дії, які може виконувати користувач, динамічний вміст, інтерактивність та багато інших. Між належним функціоналом та вашим успіхом можна поставити знак рівності. Саме тому ви маєте звернути особливу увагу на цей етап планування. Отже, що ви маєте враховувати?

Мета та цілі сайту

Мета вашого веб-сайту має бути одним із головних чинників при виборі необхідного функціонала. Якою є мета користувачів при відвідуванні онлайн-проекта? Можливо, вони бажають придбати який-небудь товар? Чи їм необхідно поділитися своєю контактною інформацією? Тому ви маєте впевнитися в тому, що всі функції, необхідні для виконання тієї чи іншої задачі, будуть доступні вашим відвідувачам. Наприклад, вам не вдасться конвертувати потенційних клієнтів, якщо ви не використовуєте контактну форму, яка дозволяє користувачам зв’язатися із командою.

Потреби аудиторії

Подумайте про свою цільову аудиторію та про те, задля чого їм потрібен ваш сайт. А що ви можете сказати щодо їхніх очікувань та потреб? Сфокусуйтеся на тій інформації, яку ви знаєте про свою аудиторію та почніть перекладати її в плоскість функціонала. Наприклад, якщо ви маєте освітній сайт, то було б непогано надати просунутий інструмент пошуку, щоб користувачі могли знайти необхідний контент якомога швидше. 

Бюджет

Бюджет може стати не самою приємною перешкодою, яка не дозволяє додати весь бажаний функціонал. Тому варто визначитися, чи ви маєте певні обмеження в плані бюджета. Не забувайте, що, скоріш за все, вам не вдасться створити високо інтерактивний веб-сайт із крихітним бюджетом. Якщо ви визначилися із сумою, з якою бажаєте працювати, а вона виявилася не дуже великою, то використовуйте пріоритетність. Адже одні функції точно будуть набагато важливіші за інші. 

Контент

Вміст веб-сайту є ще одним аспектом, який керує вашими технічними потребами. Подумайте, які типи вмісту ви плануєте публікувати та чи потрібні для цього якісь особливі функції. Наприклад, ви хочете ділитися додатковою інформацією у блозі. Очевидно, що для цього треба буде залучити необхідний функціонал. Тому складіть список контенту, яким ви бажаєте ділитися, та вирішіть, які функції знадобляться для його належного відображення.

Як підібрати шаблони для сайтів під майбутній онлайн-проєкт?

Давайте одразу поговоримо про найважливіші моменти, які допоможуть зорієнтуватися у пошуку необхідних шаблонів для сайтів для просування бізнесу.

Тип вашого бізнесу

Якщо ви заробляєте на життя фотографією, то вам точно знадобляться шаблони для сайтів, які можуть презентувати візуальний контент в найкращому виді. Й ці шаблони для сайтів точно будуть відрізнятися від тих, які обере для себе, наприклад, юрист. Розуміння основних потреб вашого бізнесу, а також галузі в цілому допоможе зрозуміти, який вибір стане для вас вірним.

Ваші власні смаки

Ніхто не забороняє вам черпати натхнення з успішних веб-сайтів у вашій сфері діяльності. Переглядайте різноманітні онлайн-проєкти та порівняйте їхні дизайни, аби зрозуміти, що подобається саме вам. Можливо, ви помітите, що вас приваблює мінімалістичний стиль чи сайті з якими-небудь незвичайними макетами.

10 правил вибору шаблону для сайту

  1. Не поспішайте із вибором.

Ми прекрасно розуміємо тих, хто поспішає запустити свій онлайн-проєкт та почати будувати свою лояльну аудиторію. Але не біжіть поперед батька в пекло, хапаючи перший-ліпший шаблон. Цей підхід допоможе отримати готовий сайт за мінімальний проміжок часу, але за його успішність ручатися вже не можна. Запасіться терпінням та обирайте шаблони для сайтів, які підходять не тільки для сьогоднішньої мети, а ті, які будуть служити вам й в майбутньому.

  1. Подумайте про свої цілі.

Так, ми знову повертаємося до визначення цілей вашого сайту. Але краще повторити пройдене кілька разів, аніж забути про нього після першого прочитання. Тому пам’ятайте, що набір цілей визначає більшу частину вмісту вашого сайту, його зовнішній вигляд, макети сторінок, панель меню та увесь функціонал.

  1. Враховуйте всі витрати та обмінюйте якість на збереження бюджету.

На ринку готових рішень можна знайти безліч варіантів для вашого онлайн-проєкта, включаючи як і безкоштовні, так і преміум. Спокуса скористатися безкоштовними шаблонами може призвести до зниження продуктивності. Адже величезний відсоток з них не забезпечить вас належною технічною підтримкою та оновленнями. Преміум шаблони для сайтів, у свою чергу, мають професіональну підтримку, яка надається досвідченими розробниками. Обираючи, наприклад, платні WordPress шаблони, ви дійсно зможете витратити менше часу на створення веб-сайту, а також більше зосередитися на своєму бізнесі.

  1. Обирайте тільки адаптивний дизайн.

Якщо ваш сайт не адаптується до різних пристроїв, то можна вважати його застарілим. Значну частину веб-трафіку створюють саме мобільні пристрої. Тому немає жодної різниці, чи то ви створюєте інтернет-магазин, чи будь-який інший тип сайту. Відсутність адаптивного дизайну зашкодить вашому бізнесу. 

  1. Звертайте увагу на пошукову оптимізацію сайту.

Хто не бажає, щоб веб-сайт охопив величезну кількість людей? Але це буде неможливо, якщо ваш сайт не має ефективної пошукової оптимізації (SEO). Тому використовуйте дизайни, які не просто симпатичні, але й здатні підвищити рейтинг вашої сторінки в пошукових системах.

  1. Знайте свого постачальника шаблонів в обличчя і не забувайте про підтримку клієнтів.

Кількість розробників, які пропонують свої шаблони в Інтернеті, просто вражає. Але не кожен шаблон має надійний код та працює як треба. Й в такому випадку він тільки створить додаткові проблеми та пошарпає вам нерви. Тому переконайтеся, що ви отримуєте свій шаблон від авторитетного постачальника.

Наприклад, той самий TemplateMonster діджитал маркетплейс пропонує скористатися своїм сервісом підписки MonsterONE. Він пропонує необмежену кількість звантажень, які доступні у трьох крутих тарифах. Ця підписка може стати в пригоді стартапам, адже команді знадобляться різноманітні шаблони для сайтів, плагіни чи графіка. До того ж MonsterONE – це чудово альтернатива для тих, хто вже має стабільний бізнес та хоче слідкувати за останніми трендами у сфері веб-дизайну.

  1. Обирайте дизайн, який полегшить знайомство з контентом.

В цілому, дизайн повинен пропонувати продуману структуру. Саме це й допоможе користувачам швидше знаходити необхідну інформацію, використовуючи просту навігацію по розділах або блоках. Тому враховуйте такі базові аспекти як хедер та футер, розташування логотипа, ширина вмісту та навігація.

  1. Не забувайте про простоту у використанні.

Якщо ви ще ніколи не будували веб-сайти, вам точно потрібні шаблони для сайтів, які гарантують простоту у використанні. Багато із них містять візуальні конструктори із drag-and-drop функціоналом, які не потребують експертних навичок програмування.

  1. Перевірте, чи шаблон має різноманітні можливості для кастомізації.

Безумовно, готові рішення є прекрасним варіантом для тих, хто не знається на коді та програмуванні. Але для створення потужного сайту вам буде необхідний гнучкий шаблон із розширеним набором функцій, який дозволить персоналізувати кожен елемент.

  1. Майте на увазі подальший розвиток, просування та маркетинг.

З такою кількістю нових веб-сайтів, що з’являються в Інтернеті, стає важче виділитися серед конкурентів. Деякі шаблони для сайтів містить інтеграцію з різноманітними сервісами. Це може бути й підписка на розсилку, й можливість створення рекламних кампаній, й інші сторонні служби. Тому якщо ви зацікавлені в тому, щоб ваш онлай-проект не стояв на одному місці, не забудьте звернути увагу й на цей аспект.

Чи адаптуються шаблони для сайтів під різні девайси?

Як ми вже встигли зазначити, ваш онлайн-прокт має виглядати ідеально на будь-якому пристрої, яким користуються ваші клієнти. Наприклад, якщо відвідувач хоче здійснити покупку через смартфон, а отримує незрозумілу купу переплутаних елементів, ви втратите свого клієнта. А ви маєте надавати своїй аудиторії всі можливі причини залишитися на сайті та повернутися до нього знову. Саме тому розробники створюють адаптивні дизайни, які підходять для будь-яких девайсів та їх розширень екрана. Обираючи шаблон, ви завжди можете переглянути його демо, подивившись, як онлайн-проєкт буде виглядати на різних пристроях. Можливо, колись давно адаптивний дизайн був необов’язковим, але наразі все змінилося, тому важливо мати під рукою саме адаптивний дизайн.

Який шаблон обрати, якщо сайт буде масштабуватися у майбутньому?

Оскільки на ринку є тисячі різних тем, варто стратегічно підходити до його вибору. Якщо ви плануєте розширювати свій вплив, то варто звертати уваги на характеристики, вказані нижче:

  • розширений набір функцій;
  • різноманітні параметри налаштування (варіанти шрифтів, кольорів, макетів та інших компонентів);
  • функціонал для оптимізації SEO;
  • сумісність із багатьма розширеннями та плагінами (наприклад, тими, що забезпечать захист вашого онлайн-проєкта);
  • постійні оновлення демо від розробників;
  • якісна підтримка клієнтів та документація.

Й трошки висновків

Таким чином, ми з вами зрозуміли, що побудова онлайн-проєкта разом із готовими шаблонами трошки полегшить вам життя. Для власника бізнесу з обмеженими технічними навичками створення веб-сайту з нуля може нагадувати фільм жахів. Але ви завжди можете отримати шаблони сайтів безкоштовно, аби отримати хоч який-небудь досвід у цій справі. Після цього можна звертатися за допомогою до преміум варіантів, які дозволяють створити сайт самостійно. До речі, наш промокод “nicua” подарує вам 10%знижку на шаблони від TemplateMonster. Дякуємо за прочитання!