VPN: навіщо він і як вибрати потрібний

Що гостріше люди відчувають загрозу, то популярнішими стають VPN-сервіси. Вони допомагають користувачеві почуватися безпечніше у мережі “Інтернет”, зберегти анонімність та захистити особисті дані. Крім того, завдяки віртуальним приватним мережам можна оминути обмеження та отримати доступ до сайтів , заблокованих в окремих регіонах.

VPN

 Зображення Dan Nelson с сайта Pixabay

Підписуйтесь на нас у FacebookTelegramTwitter або Instagram, щоб нічого не пропустити!

Як працює VPN?

VPN або віртуальна приватна мережа – сервіс, який створює виділені канали або тунелі всередині загальнодоступної мережі, забезпечуючи безпечне з’єднання між гаджетом користувача та будь-якою точкою мережі Інтернет. VPN безпечно підключає до Wi-Fi, захищає дані, що передаються в мережі, підвищує особисту безпеку користувача, ховаючи його місцезнаходження й ускладнюючи перегляд особистих даних третіми особами. Також допомагає обійти обмеження провайдерів і отримати доступ до контенту, обмеженого за географічними чи іншими ознаками.

VPN приховує реальну IP-адресу користувача, замінюючи її на іншу, надану сервером. В результаті стає неможливим відстежити, які сайти відвідує користувач і якими даними обмінюється в мережі. Крім того, для додаткового захисту шифрує їх – перетворює на безглуздий набір символів. У результаті, в разі перехоплення інформацію неможливо прочитати, бо для розшифровки потрібен спеціальний ключ, підбір якого зайняв би багато років.

Що дає VPN?

Безпечну передачу даних: VPN передає дані через спеціальні тунелі, створюючи безпечні з’єднання. Крім того, дані, що передаються, зашифровуються наскрізним шифруванням, що захищає їх навіть у разі перехоплення, роблячи розшифровку практично неможливою.

Захист особистих даних: таких як місцезнаходження та ресурси, що відвідує користувач. VPN приховує реальну IP-адресу користувача, замінюючи її на іншу, надану сервером, причому дає можливість вибрати країну розташування сервера і навіть місто.

Додаткову безпеку забезпечує відсутність журналів дій користувачів більшості VPN-сервісів.

Доступ до обмеженого вмісту. У деяких країнах доступ до онлайн-ресурсів може бути обмежений з політичних або інших причин. VPN, присвоюючи користувачеві IP-адресу іншого регіону або країни, дає можливість обійти ці обмеження та отримати доступ до контенту, що цікавить.

Доступ до корпоративної локальної мережі. Багато компаній зараз працюють віддалено. Сервіс VPN передбачає можливість підключення комп’ютера до локальної мережі, що надає безпечний доступ віддалених працівників до матеріалів у внутрішній мережі компанії.

Наскільки безпечні VPN?

Віртуальна приватна мережа передбачає створення безпечного тунелю передачі даних. Поки VPN увімкнено, всі дані, що проходять через цей тунель захищені не тільки від сторонніх осіб, але навіть від провайдера.

Головним ризиком є ​​використання неперевіреного сервісу, який може стати інструментом для перехоплення та аналізу трафіку. Тому варто уважно вибирати сервіс для використання, орієнтуючись на репутацію компанії та відгуки користувачів. Найбільш відомі:

1. ExpressVPN пропонує високу швидкість, інтелектуальні функції безпеки, простоту у використанні та безкоштовне резервне копіювання у хмарі.

2. NordVPN також пропонує високу швидкість, шифрування Double VPN як додаткову функцію конфіденційності, а також відсутність резервного копіювання даних.

3. Surfshark не пропонує такої різноманітності серверів, як два попередні, але чудово справляється зі своєю функцією. Наразі компанією пропонується безплатна версія.

Три причини, з яких варто використовувати VPN

  • Захист від стеження провайдером. Коли ви підключаєтеся до мережі Інтернет, ваш провайдер може відслідковувати ваші дії в Інтернеті. Навіть коли ваш трафік захищений за допомогою HTTPS, провайдер все одно знає які сайти ви відвідуєте і скільки часу проводите на них. Або не знає, якщо ви використовуєте VPN.
  • Захист під час використання Wi-Fi. Тут та сама ситуація, що і з провайдером. Будь-яка людина може отримати інформацію про ваші дії в Інтернеті. Якщо вам важлива конфіденційність та захист особистих даних, варто використовувати VPN.
  • Віддалена робота. В умовах спочатку пандемії, а потім і війни, віддалена робота стала нормою для багатьох компаній.

Роботодавці часто пропонують своїм співробітникам корпоративний VPN, а іноді вимагають його використання.

Крім того, VPN дозволяє відвідувати сайти, які блокуються провайдерами з різних причин.

В умовах війни особливо хочеться відчути себе в безпеці. Продовжувати роботу бізнесу в цей непростий час означає підтримувати себе, своїх співробітників та економіку країни.

Тому NIC.UA пропонує своїм клієнтам вигідні умови співпраці.
У нас можна вибрати вдалий домен, надійний хостинг для сайту, а також купити SSL-сертифікат для безпечного обслуговування клієнтів.